FjelltopperTelemarkStore Gongetjennheia

Store Gongetjennheia

Fjelltopp i Telemark · 214 moh.

214 moh.
Høyde over havet
50 m
Primærfaktor
5,1 km
Turlengde én vei
58.9842, 9.5053
Koordinater (N, Ø)

Turen opp Store Gongetjennheia

5,1 km
én vei
216 m
høydemeter
2 t 42 min
tur/retur

Ruten starter ved nærmeste registrerte startpunkt — anbefalt parkering for korteste rute til fots.

102 moh.5,1 km · 205 moh.

Værmelding

Neste 10 dager

Parkering og startpunkt

1ParkeringsplassAnbefalt
parkering · sør for toppen
5,1 km til fots · ↑ 216 m · ca. 2 t 42 min tur/retur
Veibeskrivelse i Google Maps ↗
2Parkeringsplass
parkering · sørøst for toppen
ca. 5,2 km til toppen
Veibeskrivelse i Google Maps ↗

Sjekk skilting og eventuell avgift på stedet.

Flere topper i nærheten

Ofte stilte spørsmål

Hvor høyt er Store Gongetjennheia?

Store Gongetjennheia er 214 moh. og ligger i Telemark. Primærfaktoren er 50 m — så mye reiser toppen seg over terrenget rundt.

Hvor lang er turen opp Store Gongetjennheia?

Fra startpunktet er det ca. 5,1 km én vei med 216 høydemeter. Regn med rundt 2 t 42 min tur/retur i vanlig turtempo.

Hvor parkerer man for å gå opp Store Gongetjennheia?

Nærmeste parkering er parkeringsplassen sør for toppen — 5,1 km til fots · ↑ 216 m · ca. 2 t 42 min tur/retur. Alternativ: parkeringsplassen sørøst for toppen (ca. 5,2 km til toppen). I Conquer-appen får du kjørerute helt frem og turrute til topps.

Kan jeg registrere Store Gongetjennheia i Conquer?

Ja — Store Gongetjennheia er en av over 34 000 norske topper i Conquer. På toppen åpner du appen og trykker for å registrere erobringen — GPS-en bekrefter at du faktisk er der. Ingen har registrert denne toppen ennå — du kan bli førstemann.

Erobre Store Gongetjennheia i Conquer

Sjekk inn på toppen, bekreftet av GPS. Samle over 34 000 norske topper, bygg streaks og klatre i nivå sammen med vennene dine.

Last ned iApp Store

Gratis å laste ned